Tolga Güleç’ten ‘Öyle Bir Geçer Zaman ki’ açıklaması!

Tolga Güleç, MAG Nisan sayısına konuk oldu. 42 yaşındaki oyuncu, 2010-2013 yılları arasında 120 bölüm boyunca izleyenleri ekran başına kilitleyen Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisi hakkında konuştu.

“O OKULDAN MEZUN OLMAK KOLAY DEĞİLDİ”

İlk ciddi ve uzun soluklu, profesyonel deneyimimdi. Sete, kameraya, açılara, kurguya, set hayatına dair hiçbir deneyimim olmadığı gibi bir bilgi birikimim de yoktu. Özellikle ilk sezon çok zorlanmıştım. İstediğimi, içimde olan biteni kameraya yansıtamıyor gibi hissediyordum. Şu an bunu düşündükçe oldukça normalmiş gibi hissediyorum. Orası bir okul gibiydi. Başta ilk yönetmenim Zeynep Günay olmak üzere birçok isme büyük teşekkür borçluyuz bence çünkü o okuldan mezun olmak kolay değildi.

“KARAKTERİ BULMAM ÇOK ZAMANIMI ALMIŞTI”

Fenmomen yapımda ‘Ahmet Taşer’ karakterine hayat veren Tolga Güleç, “Basit bir iş yapmıyorduk. Hem senaryo açısından hem o dönemleri yaşamamış bireyler olarak bu bizi zorluyordu. Karakteri bulmam ve bir yerlere getirmem çok zamanımı almıştı. Zeynep hoca ve ekibe sabırları için sonsuz teşekkür ederim. Aynı zamanda seyircide karşılığını bulan bir iş olduğu ve akıllarda yer ettiği için de kendimi şanslı bir oyuncu olarak hissediyorum” açıklamasında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x